Turgutreis Mah. Demokrasi Cad. No:249 Sultanbeyli / İSTANBUL
0216 527 74 74
info@avkyangin.com.tr

Yangın Malzemeleri

İstanbul ve Türkiye Geneli Yangın Söndürme Cihaz Satış, Dolum ve Periyodik Bakımları

Yangın malzeme dolabı, olası bir yangında eğitimli kişiler tarafından kullanılmak üzere tasarlanmış ve içeriğinde yangına müdahale için tüm ekipmanların bulunduğu bir üründür. İçeriğinde yangına müdahale edecek olan eğitimli birimin koruması için gerekli araç ve gereçler yer alır. Daha iyi sonuç alması adına düzenlemeler yapılmakta ve binanın niteliklerine göre içeriği uzmanlar tarafından hazırlanmaktadır. İnsan nüfusunun yoğun olduğu alanlarda; üniversiteler, fabrikalar, iş merkezleri, oteller ve hava alanları gibi mekanlarda işlevselliği ile çok tercih edilmektedir. Hem yangın için hızlı bir müdahale imkânı veriri hem de can kaybının olmaması için birimlerin kurtarmada ihtiyacı olan ekipmanların bulunduğu bir dolap olarak yer alır.

İç donanım yapısı değişkenlik gösterebilmekte olup pratik raf sistemi ile çok sayıda güvenlik gerecini barındırmak üzerine dizayn dilmiştir. Camlı kapakları ile içinde olanları net olarak göstermekte ve yoğun duman halinde bile görünebilir olmasını sağlamaktadır. Kullanacak olan kişilerin açabileceği bir kilit sistemi bulunur ve bu güvenlik açısından zorunludur. Yangın sırasında dolabın içinde bulunan önemli müdahale gereçlerinin bilinçsiz kişilerce kullanılmasını ve yerlerinin değiştirilmesini önlemek üzere kilitlerin sadece yetkili kişilerde açılması gerekmektedir. Kapakları yangın anında hızla açılarak 180 derecelik açısı ile hemen kullanım imkanını verir.

Yangın malzeme dolabı, dış kısmında Türkçe olarak ‘’Yangın Malzeme Dolabı’’ ve ‘’Fire Equipments Cabinet’’ olarak İngilizce yazımlar yer almaktadır. Yangın dolaplarının bilinen rengi kırmızı bu ürün içinde aynı değeri taşır ve dış kısımlarında kırmızı hakim olarak üretilirler. Uzun süreli bir kullanım amaçlandığı için yapısal değeri yüksek kaliteli olup elektrostatik boya ile boyanması ile rengini çok uzun süreler korur ve paslanmaz yapısı ile sağlıklı bir görünüm ve kullanımda sunar. İç tasarımlarında rafların istenen ölçülerde kullanması söz konusudur ve eğitim alan kişinin en hızlı şekilde kullanması için kendine göre bir iç dizayn oluşturması daha kesin sonuçlar verecektir.

Dolap içeriğinde iki kişilik olan itfaiyeci elbisesi, koruyucu kasklar, ısıya karşı dayanıklı eldivenler, kaskın daha iyi bir koruma sağlaması için örme başlık, çizmeler ve yangına müdahale edilmesi için gerekli teçhizat yer alır. Yangın malzeme dolabı yönetmeliği ne uygun olarak tasarlanmıştır ve eğitimli birimlerin ulaşabileceği bir alan içinde bulunmak zorundadır.

Yangın Dolabı Ekipman Listesi

√ Megafon 
√ Ufak Radyo 
√ Ledli El Feneri 
√ Koruyucu Emniyet Bareti 
√ Düdük 
√ İlk Yardım Çantası 
√ Sundström SR77 Yangından Kaçış Maskesi 
√ Nomex İtfaiyeci Elbisesi 
√ Isıya Dayanıklı Kevlar Eldiven 
√ Isıya Dayanıklı Deri Eldiven 
√ Reflektörlü Yelek 
√ Tüplü Solunum Seti 
√ İtfaiyeci Çizmesi 
√ Çekiç 
√ Yangın Battaniyesi 
√ 1 Kg Yangın Tüpü 
√ Baltalı Kazma