Turgutreis Mah. Demokrasi Cad. No:249 Sultanbeyli / İSTANBUL
0216 527 74 74
info@avkyangin.com.tr

Hakkımızda

İstanbul ve Türkiye Geneli Yangın Söndürme Cihaz Satış, Dolum ve Periyodik Bakımları

Yangın söndürme sistemlerinde lider kuruluş olan “AVK Yangın” 2017 yılında İstanbul Sultanbeyli’de “AVK SERVİS ve BAKIM HİZMETLERİ A.Ş.” adıyla imalat hayatına başlamıştır. Her geçen yıl daha da büyüyerek 2018 yılında imalat atöyleleri açmıştır. Müşteri taleplerini karşılayabilmek ve daha profesyonel hizmet verebilmek için 2018 yılında tesisini daha da genişletmiştir. Bugün de Sultanbeyli’de bulunan tesislerinde portatif yangın söndürücü cihazlarının imalat – dolum ve bakımlarını, yangın dolaplarının ve yüksek basınçlı sistem silindirlerinin dolum – bakım – yedek parça tedariklerini gerçekleştirerek imalat faaliyetlerini sürdürmektedir. Bugün itibariyle yaklaşık 30 personele istihdam sağlamanın gururunu yaşamaktadır.


Ayrıca AVK YANGIN; uzman kadrosu, kaliteli üretim ve servis hizmeti ile En Yetkili Firma Ünvanına ‘da sahiptir.


Bünyesinde tam teşekküllü ve akredite olmuş ;

 • Toz dolum istasyonu
 • Portatif yangın söndürücü cihazların imalat – dolum ve bakım onarım atölyesi
 • Yangın dolabı onarım atölyesi
 • Portatif yangın söndürücü tüpler ve yangın dolapları için konveyörlü boya kabinleri
 • Kuru Kimyevi Tozlu (KKT), Karbondioksit (Co2) , Sulu Köpüklü (AFFF) , FM200 (Hfc-227ea) ve Novec1230 gazlı sistem silindirleri dolum istasyonu bulundurmaktadır.

AVK Yangın 2017 yılından bu yana da mühendislik hizmetleri vermeye başlamıştır. Tüm bu faaliyetler; anahtar teslimi sistem montajı, projelendirme, ürün ve malzeme temini, danışmanlık ve bakım hizmetlerini kapsamaktadır. Bünyesinde yer alan uzman mühendis kadrosu ile Türkiye’nin önde gelen resmi ve özel kuruluşlarına hizmet vermektedir.


◊ MİSYONUMUZ

Müşteri odaklı çözümler sağlayarak güncel ve gelişen teknolojilerle uyumlu, nitelikli ürün ve sistemler tasarlamak, geliştirmek, üretmek ve her koşulda devamlılığını, insan sağlığı ve doğaya zarar vermeden sağlamaktır.


◊ VİZYONUMUZ

Uzmanlaştığımız alanda kaliteli, kusursuz, huzurlu ve güvenilir yaşam ortağı olmaktır.


◊ SAĞLIK, EMNİYET VE ÇEVRE POLİTİKAMIZ

AVK YANGIN’ da sağlık, emniyet ve çevre sorumlulukları, işimizin ayrılmaz bir parçasıdır. Emniyet ile ilgili konu ve sorunların başarı ile yönetilmesi iş stratejilerimizin olmazsa olmaz bir unsurudur. Bu politikanın uygulanmasını izleyerek ve teşvik ederek, hem çevrenin hem de çalışanlarımızın, tedarikçilerimizin, müşterilerimizin ve genel olarak toplumun korunmasını yardımcı oluyoruz. AVK YANGIN, en son teknolojiyi kullanarak yangın söndürme cihazları ve sistemlerinin üretimini gerçekleştirirken sağlık, emniyet, çevre ve kalite konularında yangın sektöründe öncü olmayı amaçlamaktadır. Bu nedenledir ki; ilgili kanun ve yönetmeliklere kesinlikle uymakta ve güncelliğini takip etmektedir.

 • Hedeflerimize ulaşabilmek için imalat ve hizmet faaliyetlerimizden kaynaklanan SEÇ risklerini tanımlayacağız ve bu riskleri pratikte mümkün olan en düşük düzeylere indireceğiz.
 • Hedefimiz; faaliyetlerimizin çevreye etkilerini asgari düzeye indirmek, iş kazası ve meslek hastalıkları yoluyla etkilenebilecek olan çalışanlarımız, müşterilerimiz, içinde yaşadığımız toplum ve genel olarak herkesin görebileceği zararları önleyeceğiz.
 • Çalışanlarımıza gerekli ortam ve eğitimi sağlayarak, onların motivasyonunun, yetkilendirmelerinin ve yaratıcılıklarının ortaya çıkarılmasını, teknolojinin takip edilmesi ve güncelleştirilmesi ile süreçlerimizin verimliliğinin artırılmasını sağlayacağız.
 • En yüksek kalitede yangın güvenliği hizmetlerini sunarak toplam müşteri tatmini hedefine ulaşmak gayesiyle, kalitemizi verimliliğimizi artırarak, hizmet zincirimizi kontrol altında tutarak uyguladığımız süreçlerimizin performansını bütün sahalarda izleyerek ve takip ederek rekabet gücümüzü de artıracağız.
 • Bütün çalışanlarımız için emniyetli çalışma ortamları oluşturmak ve yaratmak gayesiyle risk önleyici tedbirler alarak proaktif yaklaşımla çalışmaya devam edeceğiz ve tüm çalışanlarımız için kesintisiz emniyet eğitimleri vermek ve uygulamaktan, programın tüm yönleri ve aşamaları ile ilgili görev sorumlulukları dağıtmaktan, geliştirme ihtiyacı bulunan alanları tespit etmek amacıyla programı sürekli izlemekten, gözden geçirmekten ve bütün olayları detaylı incelemekten sorumlu olacağız.
 • Vakalardan ders çıkaracağız ve bu dersleri çalışanlarımızla, müşterilerimizle, tedarikçilerimizle ve diğer kuruluşlar ile paylaşacağız.
 • Faaliyetlerimiz sonucu doğal kaynakların kullanıldığı bilincini şirket içerisinde artıracağız.
 • Atıkları, emisyon ve deşarjları azaltarak ve enerjiyi verimli bir biçimde kullanarak faaliyetlerimizin çevre ve sağlıkla ilgili etkilerini kontrol altında tutmaya devam edeceğiz.
 • Tüm yöneticilerimiz birimlerindeki SEÇ performansını izleyecek ve örnek liderler olarak politikanın eksiksiz uygulanmasından sorumlu olacaklardır. Bu politikanın uygulanması ile etkilenecek tüm tarafların korunması ve işin sürekliliği güvence altına alınacaktır.
 • Amaç ve hedeflerimizi gerçekleştirmek için etkili ve sonuç odaklı önlemler kullanarak riskleri sektörümüze özgü teknolojik olarak kabul edilebilir en az seviyeye indirmek için çalışacağız.

Kuruluşumuzun istisnasız tüm üyeleri, bu şartlara bağlı kalarak ve daima müşteri ve tedarikçilerimizle işbirliği içinde, tüm süreçlerimizi en iyi şekilde yönetmeyi ve gerçekleştirmeyi hedeflerler. Bu amaçlarla kurduğumuz kalite, çevre, güvenlik ve sağlık yönetim sistemlerimizi sürekli iyileştirmeyi ve bu politikanın toplum erişimine açık olacağını taahhüt ederiz.


ΘYönetim Kurulu BaşkanıΘ
Hasan ÖZKAN