Turgutreis Mah. Demokrasi Cad. No:249 Sultanbeyli / İSTANBUL
0216 527 74 74
info@avkyangin.com.tr

CO2 Gazlı Söndürme Sistemleri

İstanbul ve Türkiye Geneli Yangın Söndürme Cihaz Satış, Dolum ve Periyodik Bakımları

Co2 – Karbondioksit Gazlı Söndürme SistemleriKarbondioksit aşındırıcı olmayan, kokusuz, renksiz bir gazdır. Taburculuk sırasında, beyaz bir sis olarak sunar; Kirlenmez veya temas ettiği materyalleri olumsuz yönde etkilemez. Yangın söndürme ilkesi ikidir: CO2 boğulma veya oksijen seyreltmesi ile etki eder, bölgede bulunan oksijenin konsantrasyonunu azaltır ve gazın hızlı genişlemesinin neden olduğu soğutma oluşur. Karbon dioksit normal olarak işgal edilen alanları korumak için kullanılmamalıdır, çünkü inhalasyon düşük konsantrasyonlarda bile asfiksi yapabilir. Ayrıca, CO2 sisi oluşumu nedeniyle deşarj sırasında görünürlük büyük ölçüde azalır. Bu yangın söndürücü, uygun güvenlik tertibatları monte edildiğinde normal olarak kullanılmayan alanlarda kullanılabilir.Yangın söndürme sistemini kullandıktan sonra, alan yeterince havalandırılmalıdır; Karbondioksitin havadan daha ağır olduğu için, alçak bölgelerdeki birikir. Yüksek basınçlı sabit tesislerde kullanılan karbondioksit, 21 ° C’de 58.6 bar’a kadar basınçlı kaplarda saklanır. Dağıtım sistemi, 250 bar’da test edilen, maksimum depolama sıcaklıklarının 40 ° C ve 50 ° C olduğu 0.75 kg / l veya 0.67 kg / l’lik bir dolum katsayısı kullanılarak şarj edilen bir dizi 67,5 litrelik kapasiteli silindirden oluşur. , sırasıyla. Hızlı akış vanaları, kontrol kolları, elektro-pnömatik kontroller, manifoldlar, esnek hortumlar, nozullar, manuel kontroller, geciktirme valfleri, sirenler, vb. Dahil bir dizi aksesuar sistemi tamamlar. Silindirler, duvar braketlerine monte edilebilir veya bağımsız bir metal yapıya monte edilebilir. Söndürme maddesi sızıntı testleri tartılarak yapılır. Silindir şarj durumunun sürekli izlenmesi için firmamızın özel dizaynı olan, silindir ağırlık cihazı önermekteyiz.Boşaltma Süreleri Yüzey yangınları için boşaltma süresi 1 dakikayı geçmemelidir. Derin oturmuş yangın üreten yangınlar için, tasarım konsantrasyon değeri yaklaşık 7 dakika içinde elde edilebilir. Yerel uygulamalar için, deşarj süresi en az 30 saniye olmalıdır. Toplam taşma sistemi tarafından korunan herhangi bir hacmin bütünlüğü, önemli hava sızıntılarını tespit etmek ve etkili bir şekilde kapatmak için kontrol edilmelidir. Sızıntılar, belirtilen süre boyunca söndürme maddesinin belirtilen konsantrasyon seviyesini muhafaza etmemesi ile sonuçlanabilir.


KULLANIM ALANLARI

CO2’nin uygun olduğu birçok yangın söndürme uygulamasından bazıları aşağıda listelenmiştir.
– RES (Rüzgar Enerji Santrali), HES (Hidro Elektrik Santralleri).
– GES (Güneş Enerji Santralleri), JES (Jeotermal Enerji Santralleri).
– Elektrikli ekipmanlar (makineler, transformatörler, vb.).
– Boyama kabinleri, endüstriyel fırınlar vb.
– Elektronik kontrol üniteleri ve bilgi işlem merkezleri.
– Kapalı depolama alanları, toz boruları ve tüneller, vb.
– Kapalı çerçeve iplik makineleri.
– Silolar.
– Arşivler.
– Sıvılı ve gazlı malzemeler.
– Yanıcı sıvı depolama alanları.
– Motor bölmeleri.


Özellikleri ve Avantajları
Ozona zarar vermez. Fiziksel olarak söndürme yapar, Lokal söndürme amaçlı kullanılır İnsan bulunan mahallerde kullanılmaz Yeniden doldurma maliyeti düsük, yaygın olarak bulunabilir, Boşalma süresi 60-120 saniyedir. ( lokal sistemler için 30 saniye) Düsük basınçlı sistemler: Düsük basınçlı karbondioksit sistemleri, yüksek miktarda söndürücüye ihtiyaç duyulan yerlerde toplam hacim koruma uygulamalarında kullanılır. Yüksek basınçlı karbon dioksit sistemleri, hem toplam hacim koruma hem de lokal koruma uygulamalarında kullanılmaktadır. CO2, endüstriyel uygulamalarda en yaygın kullanılan söndürücü gazdır.


CO2 gazlı söndürme sistemleri bakımı

Mekanlarınızda kurulmuş olan co2 gazlı söndürme sistemlerinin uzun yıllar verimli bir şekilde ve aksamada çalışabilmesi için, kontrata bağlı periyodik bakım hizmeti vermekteyiz. Co2 gazlı söndürme sistemleri bakım hizmeti için bizimle iletişime geçebilirsiniz

CO2 gazlı (karbondioksit) söndürme sistemleri fiyatı

Co2 gazlı söndürme sistemleri fiyatı ve  Co2 gazlı söndürme sistemleri teknik özellikleri hakkında daha fazla bilgi almak için lütfen bizimle iletişime geçiniz.

 0 216 527 74 74