Turgutreis Mah. Demokrasi Cad. No:249 Sultanbeyli / İSTANBUL
0216 527 74 74
info@avkyangin.com.tr

Yangın Algılama Sistemleri

İstanbul ve Türkiye Geneli Yangın Söndürme Cihaz Satış, Dolum ve Periyodik Bakımları

Yangın Algılama SistemleriYangın algılama ve uyarı sistemleri yangınla mücadelenin en önemli aşamasıdır. Yangın algılama ve erken uyarı sistemleri, yangının etkin bir şekilde kontrol altına alınması gereken ilk dakikalarında, tehlikenin algılanmasını saglayıp ilk müdahale aşamasını hızlandırarak can ve mal kaybını önlemek için kurulurlar .

Genel olarak erken uyarı sistemleri, yangının üç karakteristik özelligi olan duman, ısı ve alevden birini veya birkaçını algılayarak çalısır. Yangının duman, ısı ve alev özelliklerini algılamak için üretilmiş degişik dedektör tipleri mevcuttur. Ancak bunlar tek başlarına yeterli olmayabilir ve bir arada kullanılmaları gerekebilir. Yangın ihbar sistemleri, dedektörlerinden aldıgı yangın alarmını yorumlayarak çıkışlarını (söndürme sistemi, siren, telefon hattı vs.) aktif hale getiren sistemlerdir.

Yangın algılama ve uyarı sistemleri uygulanış şekilleri itibari ile aşağıdaki gibidir;
Analog Adresli İhbar Sistemleri
Kablosuz Yangın Sistemleri
Konvansiyonel İhbar Sistemleri
Termal Kameralı Yangın Algılama Sistemleri

Yangın algılama sistemin üç temel islevi vardır:
Bilgilendirme
Yetkili mercilere yönlendirme
Söndürme sistemini aktif duruma getirme


Yangın Algılama Sistemleri Bakımı

Mekanlarınızda kurulmuş olan yangın algılama sistemlerinin uzun yıllar verimli bir şekilde ve aksamada çalışabilmesi için, kontrata bağlı periyodik bakım hizmeti vermekteyiz. Yangın Algılama sistemleri bakım hizmeti için bizimle iletişime geçebilirsiniz

Yangın Algılama Sistemleri Fiyatı

Yangın Algılama sistemleri fiyatı ve yangın algılama sistemleri teknik özellikleri hakkında daha fazla bilgi almak için lütfen bizimle iletişime geçiniz.

 0 216 527 74 74